Ümitköy Lamine Diş Kaplama

Ümitköy Lamine Diş Kaplama olarak insanların sağlıklı bir yaşama sahip olmasında diş sağlığının çok önemli olduğunu ifade etmekteyiz. Diş sağlığı ile ilgili yapılan tedaviler teknolojik gelişmelerle birlikte farklılaşmıştır. Gelişen teknolojiler ile birlikte diş sağlığı alanında uygulanan bazı tedavi yöntemleri; kanal tedavisi, protez uygulamaları, diş kaplama ve implant tedavisi olarak sıralayabiliriz. İnsanlar daha iyi bir diş görüntüsüne sahip olmak için lamine kaplama tedavi yöntemlerini kullanmaktadır. Ümitköy Lamine Diş Kaplama tedavisi insanların dişlerinin bakımını ve kontrollerini düzenli olarak yapmadığı zamanlarda uygulanmaktadır.  Lamine diş kaplama tedavisi yaprak kaplama olarak da bilinmektedir. Toplumda ise porselen yaprak kaplama olarak ifade edilmektedir. Ümitköy Lamine Diş Kaplama diş dokusu üzerine en az inceltme yapılarak uygulanmaktadır. Diş yüzeyinde 0.7 mm kalınlığında törpüleme işlemi yapılır ve sonrasında lamina kaplama bu alana yapıştırılır.

Ümitköy Lamine Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Ümitköy Lamine Diş Kaplama tedavi yöntemi son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Teknolojinin ağız ve diş sağlığı alanında kullanılmasıyla birlikte lamine diş kaplama yöntemi etkin bir biçimde kullanılmaktadır. Ümitköy Lamine Diş Kaplama tedavisi yapılmadan önce dişler için gerekli olan bütün tedavi işlemleri yapılmalıdır. Tedavilerin hepsi tamamlandıktan sonra dişlerin ölçüsü alınmaktadır. Dişlerin ölçüsü alındıktan sonra bu ölçülere göre lamine diş kaplama üretilir. Lamine diş için üretilen kaplamalar dişin üzerine özel malzemeler ile yerleştirilerek sabitlenmektedir.

Ümitköy Lamine Diş Kaplama Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ümitköy Lamine Diş Kaplama Tedavi aşamasında uygulanan törpüleme işleminde hastaya lokal anestezi verildiği için herhangi bir acı ya da ağrı yaşanmamaktadır. Ümitköy Lamine Diş Kaplama işlemi yapacak kişinin diş sayısı ve işlem yapılacak dişlerin durumuna göre tedavi süreci değişiklik göstermektedir. Ayrıca herhangi bir durum yaşanmadığı taktirde işlem 3 seansta tamamlanmaktadır. Ümitköy Lamine Diş Kaplama süreci aşağıda verilen aşamalardan oluşmaktadır.

İlk olarak Ümitköy Lamine Diş Kaplamada hastanın şikayetleri ve beklentileri öğrenilir ve buna yönelik modelleme planı yapılır. Daha sonra yapılan çalışmalar sonucunda hastaya ayrıntılı bir şekilde bilgi verilir ve gerekli muayene ve kontroller yapılır. Ümitköy Lamine Diş Kaplama sürecinin ikinci aşamasında hastaya lokal anestezi verilerek tedavi süreci başlatılır. Bu aşamada hastanın ağız uyuşuk haldeyken kaplama yapılacak olan dişlere törpüleme işlemi uygulama başlatılır. Aynı zamanda Ümitköy Lamine Diş Kaplama yapılacak olan dişlerin ölçüleri alınır. Daha sonra ölçüsü alınan dişlerin ikinci bir işlem için hazır olması beklenir. Bu aşamada bekleme süresi yaklaşık 1 hafta gibi bir zaman dilimini bulmaktadır. Bu süre içerisinde kişinin dişlerinde hassasiyet oluşması normal bir durum olmaktadır. Üçüncü olarak kişinin diş yapısı boyutlarına göre hazırlanan diş ve kalıplar hazırlanır ve bir prova yapılır. Burada kaplama

Dişler ve kalıplar hazır olduktan sonra bir prova yapılır. Kaplamaların rengi ve dişlerle uyumlu olup olmadığına kontrol edilir.  Kalıpların son hali hasta ve doktorun onayını aldıktan sonra 2 saatlik bir tedavi işlemine başlanır.  Daha sonra kalıpların yapıştırma işlemi tamamlandıktan sonra hasta tedaviyi tamamlamış olur.

Ümitköy Lamine Diş Kaplama Hangi Durumlarda Yapılır?

Ümitköy Lamine Diş Kaplama işlemi kişinin yaşamış olduğu bazı sorunların çözümü için uygulanmaktadır. Bu sorunlar şu şekilde sıralanabilir. İlk olarak kişinin ön dişlerinde oluşan çarpıklık gülümseme estetiği için oldukça önemli olan ön dişler kişiyi psikolojik olarak derinden etkilemektedir. İkinci olarak kişinin dişlerine aldığı herhangi bir darbe veya yaşanan herhangi bir sorun nedeniyle kırılan dişlerin tekrar estetik görünümüne sahip olması için uygulanabilir. Üçüncü olarak kişin dişlerinin çok küçük olması nedeniyle uzatılmasıdır. Ayrıca daha önce beyazlatma işleminden sonuç alamayan ve sarı veya koyu renkli dişlerin çözümü için Ümitköy Lamine Diş Kaplama uygulanabilmektedir. Bireyde çürümüş diş ve temizlenmesi gereken veya dişte meydana gelen yıkımın düzetilmesi gerektiğinde uygulanmaktadır. Aynı zamanda bireylerin görmüş oldukları diş teli tedavisini estetik kaygılar sebebiyle kabul etmemiş ve dişleri ayrık olan hastalarda da Ümitköy Lamine Diş Kaplama uygulamaktadır. Bu gibi sorunlar yaşayan bireyler Ümitköy Lamine Diş Kaplama tedavisine başvurmaktadır.

Ümitköy Lamine Diş Kaplama Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Ümitköy Lamine Diş Kaplama fiyatları uygulanan tedavi ve tedavide kullanılan malzemeye göre farklılaşmaktadır. Tedavide kullanılacak malzemenin kalitesi diş sağlığı açısından önemlidir. Ümitköy Lamine Diş Kaplama tedavisi uygulayacak olan diş hekiminin uzmanlığı ve tecrübesi de fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Tedavinin uygulanacağı laboratuvar ve tedavi uygulanacak diş sayısı da fiyatlar da etkili olmaktadır. Ümitköy Lamine Diş Kaplama kesin fiyatları için diş kliniğimizi arayarak fiyat alabilirsiniz. Ayrıca kliniğimize gelerek bir ön muayene olarak da kesin fiyat alabilirsiniz.

Ümitköy Lamine Diş Kaplama Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Ümitköy Lamine Diş Kaplama tedavisinde diş üzerinde ince bir törpüleme işlemi yaptığı için dişe zarar vermemektedir. Bu tedavinin süreci kısadır ve uzun ömürlü bir kaplama biçimidir. Ümitköy Lamine Diş Kaplama aşınma süreci uzundur. Lamine kaplama dayanıklıdır ve kolay kolay renk değişimine uğramamaktadır. Bu kaplama ayrıca bir bakım gerektirmemektedir. Fakat Ümitköy Lamine Diş Kaplamaları uzun bir süre kullanmak için günlük ağız bakım ve temizliğine dikkat edilmelidir. Lamine diş kaplama doğal bir görünüm sağlamaktadır. Çünkü lamine ışığı geçirdiği için kaplama olduğunu görüntü olarak fark ettirmez.

Lamine kaplamalarda çok sert besinler kırılmamalıdır. Çünkü çok sert besinler lamineye zarar verebilir. Ayrıca bu tedavi süreci ve sonrasında dişlerinizde sıcak-soğuk hassasiyetiniz olabilir.

Ümitköy Lamine Diş Kaplama olarak bu tedavinin bütün avantajlarını sağlıyoruz. Ayrıca bu tedavinin olumsuzluklarını da en aza indirgiyoruz.

 

Ümitköy Lamine Diş Kaplama Tedavisinin Farkı

Ümitköy Lamine Diş Kaplama tedavisinin bütün aşamaları doktor- hasta iletişimi ve ortak karar verme süreciyle ilerlemektedir. Lamine kaplama tedavisinin ilk seansında hastanın ağzının ölçüleri hassas bir biçimde yapılmaktadır. Hastanın ağzının ölçülerine uygun olarak modeller tasarlanır. Hastanın ağız içinin ölçülerine uygun olan laboratuvarlarda mock-up adı verilen testler yapılmaktadır. Diş hekimi ile hastanın model konusunda fikir birliği oluşunca yapıştırılacak dişlerin hazırlanması aşamasına geçmektedir. Ümitköy Lamine Diş Kaplama tedavisinin süresi diş sayısına göre değişmektedir. Lamine diş kaplama kısa sürede yapıştırılarak gerçekleşmektedir.

Ümitköy Lamine Diş Kaplama tedavisini yapacak diş hekimleri uyum sürecini kontrol ettikten sonra son düzenlemeleri yapmaktadır. Son düzenlemeler yapıldıktan sonra gerçek porselenlerin yapım süreci başlamaktadır. Lamine kaplamalar özel bir yapıştırıcı ile sabitlenmekte ve aynı ün içinde kullanılabilmektedir. Tedavi sırasında hastaların diş etlerinde herhangi bir sorun olmadığı taktirde iki ya da üçüncü seansın sonunda lamine diş kaplaması tedavisi sonlandırılmaktadır. Daha sonra hasta yeni dişlerini kullanmaya başlamaktadır. Ümitköy Lamine Diş Kaplama tedavisi ileri derecede diş eti çekilmesi olan kişilere uygulanmamaktadır. Ayrıca çene yapısında büyük ve belirgin bozukluk bulunan kişiler, gece uykuda diş sıkma alışkanlığı olanlar ve tırnak yeme gibi alışkanlığı olan bireylere uygulanmamaktadır.

Ümitköy Lamine Diş Kaplama tedavisi bireylerin diş yapısının estetik bir görüntü sağlaması açısından bireyler tarafından gerekli görülmektedir. Ayrıca doğru bir lamine kaplama ağız ve diş sağlığına da katkıları bulunmaktadır. Biz Ümitköy Diş Kliniği olarak lamine diş kaplama tedavisinde uzman ve deneyimli hekimlerimiz ile siz değerli hastalarımızın estetik bir gülüşe sahip olmasını sağlıyoruz.