Ümitköy Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Ümitköy Çocuk Diş Hekimi hizmeti alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. çocuk diş hekimlerimiz çocukların diş çürüklerini ciddi bir sorun olarak görmekte ve bu sorunları çözmektedir. Çocuklar da sıkça görülen diş çürüğü genel olarak ciddi bir sorun olmakla beraber büyük oranda erken teşhis ile önlenebilmektedir. Ümitköy Çocuk Diş Sağlığı lardır bu alanda diş sorunu yaşayan çocuklarda genel olarak ağrı, huzursuzluk, sosyalleşmede güçlük yaşaması ve yeme sorunlarını çözmekteyiz. Bu sorunlardan dolayı çocukların okula gidememe durumu olabilmektedir. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların yaşadığı bu gibi dış sorunlarını gören ebeveynler zaman kaybetmeden çocuklarını hastaneye götürmelidirler. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların gelişimini ve okula hazır olma durumları hakkında bilgi vermektedir. Örneğin obezite ve yetersiz beslenme çocukta sosyal ve sağlık problemlerine işaret etmektedir.  Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların aşırı bir şekilde şeker tüketimi çocukta diş çürümesi ile birlikte obeziteye neden olabileceğini vurgulamaktadır. Bebeklerin ilk çıkarmış oldukları dişlere süt dişi denilmektedir. Artık günümüz anneleri önceki dönem ebeveynlere göre çocukların süt dişlerine daha önem vermektedir. Daha önceki yıllarda anneler süt dişlerinin döküleceğini ve tekrar çıkacağı için çocuklarının süt dişlerine önem vermemektelerdi. Günümüzde bu durum değişmiştir. Ancak günümüzde süt dişlerinin sağlığının çocuklar için büyük önem taşıdığı bilinmekte ve her gecen gün anneler bu konuda bilinçlenmektedirler. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların acısından süt dişleri çocuklar için büyük önem taşıdığının bilincinde hareket etmektedir. Özellikle çocukların yemeklerini saha sağlıklı tüketebilmeleri için süt dişlerinin sağlığı korunmalı veya tedavi edilmelidir. Yeme problemi yaşamayan çocukların yeterli düzeyde beslendiği vurgulanmaktadır. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların problemi yaşayan çocuklarda gelişim yetersizliği ve büyüme bozukluğu gibi rahatsızlıklar görülmektedir. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocuklarımızın uzman doktorlar ile diş sağlığı hakkında sağlıklı bir iletişim gerçekleşmektedir.

Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların süt dişlerinin erken kaybedilmesi Çocuklarda dilin doğru konumlandırılamaması nedeniyle konuşma bozukluğu yaşamasına neden olabildiği gözlenmektedir. Ayrıca bu sorun çocukta yanlış yutkunma alışkanlığına sebep olmanın yanı sıra süt dişleri daimi dişlerin gelme süresine kadar bulundukları bölgeleri koruduklarında önem arz etmektedir. Çünkü çocuklarda çene dişleri içerisinde kök gelişimi devam etmektedir. Bu süreç çocukta belirli yaşlara göre devam edebilir. Çocuklar süt dişler sayesinde korunur. Çocukta süt dişlerinin sağlıklı olmaması durumunda süt dişleri erken kaybedilir ve bu durum hastada ortodontikv problemlere yol açmaktadır. Çocuklar özellikle süt dişleri dönemlerinde psikolojik olarak önemli ölçüde etkilemektedir. Çocukların okul hayatında süt dişlerinin kötü görünümünden rahatsız olabilmekte ve bundan utanabilmektedir. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların diş problemi nedeniyle ilerleyen zamanlarda okula gitmek istememediklerini söylemiştir. Aynı zamanda Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocuklarda süt dişlerinin zarar görmesi ve gelişim aşamasında karşılaşılan herhangi bir rahatsızlık daimi dişlerin oluşma sürecinde problemler oluşturmakta veya dişlerin eksik olmasına neden olmaktadır. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların düşen süt dişleri kişinin ileri ki zamanlarda yaşayacağı rahatsızlıklarda tedavi olarak kullanılmaktadır.

Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların İçin Yapılması Gerekenler Neler

Çocukların diş sağlığı için 2 yaşından itibaren diş macunu kullanılmaya başlanmalıdır. Ancak burada önemli nokta çocukların florürlü diş macunu kullanmadan önce doktorunuza veya diş hekiminize sorunuz. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların sağlıklı gıdalar tüketmemesi ve tatlı atıştırmalıklardan ve içeceklerden olabildiğince uzak durmaları gerektiğini söylemektedir. Bunun yanı sıra çocuğunuz Ümitköy Çocuk Diş Hekimimize düzenli diş muayeneleri yaptırmalısınız. Bu bağlamda Çocuklarda erken yaşlarda öğretilen sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile çocuğunuzun dişleri hayat boyu sağlıklı kalabilmektedir.

Çocuklarda Meydana Gelen Diş Çürümesini Nasıl Önlenebilir? Günümüzde her birey diş çürümesi yaşayabilir. Burada fark diş çürüme hızı çocuklarda daha hızlı olmasıdır. Fakat Ümitköy Çocuk Diş Hekimi bu durumu etkin müdahalelerle engellemektedir. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi korunmasına yönelik önlemler ise aşağıda şu şekilde yer almaktadır.  Ümitköy Çocuk Diş Hekimleri çocuklara özel üretilen aynı zamanda ağız kısımlarına uygun olarak naylon kıllardan oluşan ve yumuşak diş fırçaları kullanmaları gerektiğini vurgulamaktadır. Ümitköy Çocuk Diş Hekimleri ayrıca çocukları motive eden ve renkli, özel diş fırçaları ile macunlar mevcuttur ve bunlar çocukların dikkatini çekmektedir. Burada önemli nokta ise çocukların diş macununu fark etmeden yutma ihtimalidir. Ayrıca Ümitköy Çocuk Diş Hekimi 3 yaşından küçük çocukların diş macunu kullanması önerilmemektedir.

Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların teşvik edilmesi için ebeveynlerinde çocuklarına eşlik etmesi onlar için önemli olmaktadır. Burada çocuklara alışkanlık kazandırmak için fırçalama işlemini olabildiğince eğlenceli bir hala getirmeliyiz.  Örneğin evlerinizde diş fırçalama panoları gibi takip panoları bulundurabilir ve Fırçalama sonrası çocuklarınızla birlikte pano üzerine birlikte işaretleme yapabilirsiniz. Aynı zamanda çocuklarda diş fırçalama sürelerini Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların diş fırçalama sürelerini 1 buçuk dakika olarak belirlemektedir.  Çocuklara diş fırçalama alışkanlığını kazandırmaya yönelik tüketmiş oldukları şeker, çikolata gibi gıdaların diş yüzeylerine nasıl bir katman oluşturdukları aynada çocuklara ayrıntılı bir şekilde gösterilmeli ve daha sonra fırçaladıklarında dişlerindeki temizliği ve beyazlığı fark etmelerini sağlamalıyız. Bu duruma Ümitköy Çocuk Diş Hekimleri oldukça önem vermektedir.

Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların diş kontrollerine karşı olan ön yargılarını kırmak ve ebeveynlere nasıl bir yol izlemeleri gerektiği hakkında bilgi vermektedir.  Ayrıca çocukların en geç 3.5 yaşlarında Ümitköy Çocuk Diş Hekimi ile tanışmalıdır. Diş sorunu yaşamayan çocukların en geç 2.5 ve 3 yaşlarında diş kontrollerini yaptırmalıdır. Ayrıca bu ön kontroller ile çocukların diş hekimlerine karşı olan ön yargılarını kırmaktadır. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların diş probleminin önü geçmek için şekerli bir ürün tükettiklerinde ağızlarını çalkalamanın dahi diş bakımı için ne kadar önemli bir önlem olduğu anlatılmalıdır. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların diş sağlığı için düzenli kontrolü vurgulanmaktadır. Çocukların yemeklerden hemen sonra ağızın yıkanması sonucunda dişlere yapışan yiyecek ve akıntılar suyla çözülür ve ağız ve diş yapısı daha sağlıklı bir hale gelmektedir. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların sadece süt dişleri için değil genel sağlık içinde kontrol yaptırmaları önem arz etmektedir. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların doğumundan itibaren yapılması gereken birçok önlem bulunmaktadır. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların için bebeklerin diş sağlığı için yumuşak bir bez parçası ile dişler temizlene bilinir. Aynı zamanda çocukların henüz bebekken biberon kullanılmasından uzak durulmalı ve dişlerin üzerinde leke oluşmalarının önlenmesi için dişler düzenli olarak temizlenmelidir.

Çocuk Diş Alanları

Süt dişlerinin veya daimi dişlerinin bakımı,

Çocukların dişinde meydana gelen çürük dolguları ve tedavileri,

Süt dişler ve daimi dişler için yapılması gereken uygulamalar

kanal tedavisi,

Çocukta süt diş çekimi

Çocukların yaşlarına göre diş çıkarma aşamasında yapılması gereken uygulamalar

Çocuklarda dişlerde oluşan diş kırılma tedavisi

Diş etinde oluşan rahatsızlıklara yönelik tedavi. Bu gibi birçok tedavi aşamasında çocuklara yardımcı olmaktayız. Ümitköy Çocuk Diş Hekimi çocukların en sağlıklı dişleri olması için elinden gelenin fazlası yapmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime gecebilirisniz.

 

DİĞER TEDAVİLERİMİZ