Ümitköy Diş Beyazlatma

Ümitköy Diş Beyazlatma işlemi, dişlerin mine ve dentin tabakasında meydana gelen renklenme yok etmek için yapılan tedavi işlemidir. Ümitköy Diş Beyazlatma yöntemleri sistem olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu yöntemlerden birisi hastanın kendisinin yapabileceği bir uygulamadır ve bu uygulamanın belirli aşamaları bulur ve şu şekilde ilerleme gösterir Öncelikle bu işlemde diş hekimi hastanın ağzından ölçü almaktadır.  Daha sonra bu ölçüden sonra dişlerin üzerine takılan ince lastik kalıplar hazır durma getirilir. Burada hasta bu lastik kalıplarının içerisine ilaç koyarak beyazlatması gereken dişlerin üzerine günde yaklaşık 6-8 saat takarak devam eder. Bu yöntemin uykuda iken yapılması önerilir. Ümitköy Diş Beyazlatma tedavi süreci ortalama 1-4 hafta içerisinde sonlandırılmaktadır.

Ümitköy Diş Beyazlatma da kullanılan ikinci yöntem ise diş kliniği uzmanları tarafından yapılan ve bu yöntemde belirli aşamalardan geçerek yapılmaktadır. Bu teknikte öncelikle beyazlatıcı ilaç bu konuda uzman ve deneyimli bir hekim tarafından dişin üzerine yerleştirilir. Beyazlatılacak dişin üzerine beyaz renk ışık belirli bir süre tutulmaktadır. Bu ışık tutulma işlemi bittikten sonra sonuç gözlemlenir. Ümitköy Diş Beyazlatma tedavileri arasında her ikisi de etkin olarak kullanılmaktadır. Ancak bu yöntemler lekelenmenin derecesine ve tedavi işleminin hızına göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda burada hastaya hangi diş beyazlatma tedavisinin uygulanacağı hekimin görüşüne göre de değişiklik göstermektedir.

Dişlerde lekeler neden oluşur? Ümitköy Diş Beyazlatma çalışmalardan oluşturduğu analize göre insanların dişlerinde birçok nedene bağlı olarak lekeler oluşmaktadır. İnsanların dişlerinde oluşan lekelerin birçok sebebi bulunmaktadır. Diş lekelerinin oluşma nedenlerinin başlıca sebepleri şunlardır; yaşlılık ve kahve, kola, çay ve sigara gibi asıtlı ve sıcak soğuk içeceklerin tüketilmesi ayrıca kişinin dişlerinde daha önceden yaptırdığı protezler, kaplamalar ve dolgular da dişlerde leke oluşturmasıdır. Bazı lekelere kullanılan antibiyotikler ya da aşırı florit tüketimi de dişlerde renklenmelere yol açmaktadır. Ümitköy Diş Beyazlatma hekimleri: dişlerde lekelenme meydana gelen kişinin diş yapısından da kaynaklanabilir. Olduğunu vurgulamaktadır. Örneğin kişinin dişine gelen ani bir darbede sonucunda dişinde lekelenmeler meydana gelebilir. Diş Beyazlatma yöntemi kimlere uygulanabilir? Ümitköy Diş Beyazlatma yönteminde çok sık sorulardan birisi de bu işlemin kimlere uygulanacağıdır. Diş beyazlatma yöntemi herkese uygulanabilir. Ancak diş beyazlatma tedavisi bazı durumlarda etkili ya da başarılı sonuçlar vermeyebilir. Diş yapışınızın beyazlatma işlemine uygun olup veya olmaması diş hekimimiz tarafından karar verilmektedir. Buna bağlı olarak Ümitköy Diş Beyazlatma diş hekimi ağız içi kontrol yaparak bu tedavi için gerekli şartlar bulunup bulunmadığını kontrol etmektedir. Ümitköy Diş Beyazlatma merkezimiz tarafından dişlerinizin beyazlatma işlemine uygun olup olmadığına uzman ve deneyimli diş hekimlerimiz kontrol ederek karar vermektedir.

Ümitköy Diş Beyazlatma Zor Bir İşlem Midir?

Ümitköy Diş Beyazlatma merkezimiz diş beyazlatma alanında ki en son teknolojik gelişmelere sahip olmakla birlikte diş beyazlatma işleminde hastada da herhangi bir acı olmasını engellemektedir. Ümitköy Diş Beyazlatma işlem uzman diş hekimlerinin gözetimi altında yapılmakta olup aynı zamanda güvenli ve etkin olmaktadır. Diş beyazlatma işlemi sanıldığının aksine hastanın dişleri veya diş etlerinde hiçbir biçimde zarar oluşmamaktadır. Ümitköy Diş Beyazlatma olarak siz değerli müşterilerimizi diş beyazlatma tedavisini son derece hassas bir biçimde yaparak herhangi bir acı çekmeden tamamlamaktayız.

Ümitköy Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Hastalara uygulamış olduğumuz beyazlatma işlemi genelde ilk uygulamada sonuç vermektedir. Ancak diş beyazlatmada doğru sonucu almak diş beyazlatma tedavisinin uygulaması 10-14 gün kadar süre içerisinde yapılmasıdır. Ümitköy Diş Beyazlatma merkezinde dişlerinizi hayallerinizin ötesinde beyaz olacak biçimde tedavi ediyoruz. Diş beyazlatma tedavisi sonrası hastaların düzenli olarak yılda 1-2 kez pekiştirme tedavisi dediğimiz tedavi işlemini yaptırmaları gerekebilir. Pekiştirme tedavisi hastaların alışkanlığına ve ağız bakımından dolayı gerekebilir. Çünkü bazı hastalar ağız sağlığına ve dişlerini düzenli ve etkili olarak fırçalamadığı için belirli bir süre sonra dişlerde lekelenmeler oluşmaktadır. Ümitköy Diş Beyazlatma olarak diş beyazlatma işleminin başarılı olmasında kullanılan ilacın kalitesi ve içeriğinin önemli olmaktadır. Kişinin beyazlatma tedavisinde başarıya ulaşması için önemli noktalardan bir tanesi ise diş hekiminin deneyimli olması ve ilacın doğru kullanımıdır. Biz Ümitköy Diş Beyazlatma  diş beyazlatma işlemlerinde en kaliteli ilacı en uygun şekilde uygulamaktadır. Aynı zamanda diş beyazlatma tedavisi sonrası gerekli durum halinde yılda 1-2 kez pekiştirme tedavileri de uygulanmaktadır.

Ümitköy Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma aşamasında birçok farklı yöntemler kullanılmaktadır.  Bu yöntemler şu şekilde dişin yapısına göre farklılık göstermekle birlikte şu şekildedir. Kimyasal Diş Beyazlatma, Fototermal Diş Beyazlatma ve Fotokimyasal Diş Beyazlatmadır.Ümitköy Diş Beyazlatma Kimyasal Diş Beyazlatma Diş beyazlatma yöntemlerinden olan kimyasal diş beyazlatma dişleri beyazlatmak için diş beyazlatıcı jel ile birlikte kişiye özel olarak yapılan diş kalıpları ile tedavi etmektedir. Bu Kimyasal diş beyazlatma tekniği hastanın diş minesine düşük bir düzeyde zarar verme ihtimali bulunmaktadır. Kimyasal diş beyazlatma yönteminde kullanılan kimyasallar kesinlikle deneyimli bir diş hekiminin kontrolünde uygulanmalıdır. Ümitköy Diş Beyazlatma aşamasında hastada da kimyasal diş beyazlatma yönteminin olumlu veya olumsuz sonuçları hakkında hakkın da kişi ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilmekte olup sonra tedaviyi deneyimli bir diş hekimlerimiz kontrolünde uygulamaktadır.

Ümitköy Diş Beyazlatma​ Fototermal Diş Beyazlatma

 Fototermal diş beyazlatma yönteminde de bir miktar özel jel kullanılmaktadır. Fakat kimyasal diş beyazlatmadan farkı yüksek enerjiye sahip bir ışık demeti yardımıyla uygulanmaktadır. Hastaya uygulanacak ışık LED ya da lazerden oluşmaktadır. Bu yöntemde deneyimli bir diş hekimi tarafından uygulanmalıdır. Çünkü olumsuz etkileri olabilmektedir. Ümitköy Diş Beyazlatma işlemi için gelen hastaları fototermal diş beyazlatma işleminin olumlu ve olumsuz özellikleri hakkında bilgilendirdikten sonra tedaviyi deneyimli bir diş hekimlerimiz kontrolünde uygulamaktayız. Bu tedavi de lazer ışınları uygulanmaktadır.

Ümitköy Diş Beyazlatma​ Fotokimyasal Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemlerinden bir diğeri ise foto kimyasal diş beyazlatma ve beyazlatma jeli dediğimiz mavi ışık veya yeşil ışık kullanılmaktadır. Bu yöntem diğerlerinden farklı olarak ışık kaynağının farklı olmasıdır. Bu yöntem diğer yöntemlerden daha çok dişleri beyazlatmaktadır. Bu yöntemde KTP lazeri kullanıldığı diş etleri beyazlatma jelinin sızıntılarına karşı korunmalıdır. KTP lazerini kullanılırken yanma ihtimali bulunmamaktadır. Bu lazer ile yapılan beyazlatmalar ile ilgili birçok araştırma yapılmıştır. Bu araştırmalara göre bu yöntem diş minesine herhangi bir yan etkisinin olmadığıdır. Bu yöntem sonrasında dişlerinize florid uygulaması yaparak diş minelerini güçlendirmekte ve diş çürümeleri önlenmektedir. Ümitköy Diş Beyazlatma beyazlatılan dişler ne kadar süre beyaz kalır? Diş beyazlatma işlemi ortalama genelde birkaç yıl beyaz kalmaktadır. Ancak bu durum tedavi sonrası uygulanan dişlerin ne kadar beyaz kalacağı kişiden kişiye göre değişmektedir. Kişinin yeme-içme alışkanlıkları, sigara ve diş fırçalama gibi alışkanlıklarına göre bu durum farklılık göstermektedir. Biz Ümitköy Diş Beyazlatma olarak uzun yıllardır bu alanda hizmet vermekteyiz. Alanında uzman hekimlerimizle sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktayız. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

DİĞER TEDAVİLERİMİZ