Ümitköy Diş Teli Tedavisi Ortodonti

Ümitköy Diş Teli tedavisi kişinin diş diziliminde yaşanan bozuk diş veya çapraşık dişlerin sağlıklı bir görümü için kişiye uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ümitköy Diş Teli  fiyat aralığı tedavi sürecine göre, tedavi türüne ve kullanılan tekniğine göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda diş teli fiyat aralığı tedavi gördüğünüz kliniklere göre değişiklik göstermektedir. Tel tedavisi için doğru bir fiyat bilgisi muayene sonucunda belli olmaktadır.  Ümitköy Diş Teli sonucunda kişinin düzenli kullanan kişinin diş yapısında gözle görülür bir şekilde düzelme görülmektedir. Ümitköy Diş Teli kimler uygulamalı sorusunun cevabı kişinin dişlerde doğuştan veya sonradan oluşan dişte yaşanan ayrılma ve kişide diş çıkmaması gibi problem oluşturun durumlarda uygulanabilmektedir. Ümitköy Diş Teli aşamasında fiyatı belirleyen birçok husus olmaktadır. Ümitköy Diş Teli fiyatları tamamen kişiye özel olarak belirlenmektedir. Çünkü herkesin diş ve kemik yapısı farklılık göstermektedir. Ümitköy Diş Teli tedavisi Ortodonti uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Ortodonti uzmanları kişinin kusursuz bir gülüşü için gerekli tedavi sürecini planlayıp danışanlarını detaylı olarak bilgilendirmekte ve diş teli fiyatını belirlemek için klinik muayenesini gerçekleştirmektedir.

Ümitköy Diş Teli​ Fiyatları

Diş teli fiyatları genel olarak Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından özel hastaneler ve devlet kurumları içerisinde geçerli fiyatı belirlemektedir. Ayrıca diş teli fiyatı iki şekilde yapılmaktadır. Bu durumda en doğru fiyat bilgisini öğrenmek için hastalarımız kliniğimizi ziyaret etmeleri ve klinik muayenesi olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda Ümitköy Diş Teli uygulama aşamasında fiyatlarını etkileyen faktörler Dişlerin ayrık olması durumunda braket ve diş teli malzeme özelliğinin kullanılması, hastada çarpıklık miktarının az veya fazla olması, kişinin diş etlerinin normalden çok fazla görünmesi, tek çene veya diş çene diş teli yapısı gibi durumlar etkili olmaktadır. Tüm bu etkenlerin yanı sıra kullanılan malzeme türünün metal, porselen braket veya şeffaf plak tedavileri olarak çeşitlilik göstermesi fiyatı belirlemekte farklılıklar oluşturmaktadır.  Ayrıca tek çene veya çift çene yapısı Ümitköy Diş Teli fiyatlarında etkili olmaktadır.

Şeffaf diş teli ile metal diş teli arasındaki farklar nelerdir?

Ümitköy Diş Teli tedavisinde kullanılan şeffaf diş teli malzemenin kalitesine göre tedavi sürecini uzatmakta veya tedaviyi olması gereken sürede tamamlamamaktadır. Ülkemizde genel olarak Pakistan, Hindistan ve Çin malı şeffaf braketler kullanılmaktadır. Bu durum maliyet acısından düşük olmakla birlikte tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir. Çünkü şeffaf teller metallere göre daha hızlı kırılabiliyor. Ayrıca şeffaf tel istenilen sonucu metal tellere göre sağlamamakta. Ümitköy Diş Teli tedavisinde kullanılan malzemeler Amerikan ürünü olmaktadır. Aynı zamanda Ümitköy Diş Teli tedavisinde kişi istediği sonucu kısa sürede elde edebilmektedir. Bazı hastalarda çenede meydana gelen ayrık dışın fazla olması ve fiziksel olarak kapatılamıyorsa diş teli tedavisinde bir diş yeri kadar alan boş bırakılarak ortodontik tedavi sonrası boş yere implant yöntemi ile diş eklene bilinmektedir. Burada da uygulanan diş teli fiyatına implant tedavi uygulama fiyatı dahil edilmemektedir. Ümitköy Diş Teli tedavisinde çenenin fazla önde olması veya geride olması durumu dislokasyon miktarına bağlı olarak çene cerrahisi endikasyon alanına girmektedir.  Fakat hafif hastalarda bu sorun Ümitköy Diş Teli yöntemleri ile büyük oranda çözülmektedir. Ümitköy Diş Teli tedavisi uygulaması sonucunda düzelen diş ve çene yapısının sonrasında dişlerin korunması en az diş teli tedavisi kadar önem taşımaktadır. Ümitköy Diş Teli uygulaması iki şekilde yol izlemektedir. İlk olarak hastaya uygulanma aşaması olmaktadır. Bu süreç aktif tedavi olarak geçmektedir. Ümitköy Diş Teli tedavi sürecinin ikinci aşaması ise dişlerden telinin çıkarılması ve düzelen diş yapısının korunması sürecini kapsamaktadır. Bu dönem pasif tedavi dönemi olarak geçmektedir. Bu aşamada dişlerin tekrar bozulmaması için hastaya lingual retainer diye adlandırılan içten tel ve şeffaf plak uygulanmaktadır.  Bu durum Ümitköy Diş Teli fiyatlarının içerisinde yapılmaktadır. Pasif diş teli tedavi aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır.

Pasif tedavi olarak bilinen bu yöntemde ise sürecinde hastada sadece alt ve üst dişlerde şeffaf plak uygulanır. Bu aşamada hasta kişinin alt dişlerine lingual retainer adı verilen tedavi uygularken üst dişlere şeffaf plakla tedavisi yapılmaktadır. Pasif tedavide sürecinde hastanın alt ve üst dişlerine lingual retainer tedavisi dediğimiz işlem uygulanmaktadır. Farklı işlem olan pasif tedavi aşamasında önemli korucu tedaviler uygulanmaktadır. Ümitköy Diş Teli tedavisinde uzman hekimlerimiz tarafından hastanın hem alt hem üst dişleri kontrol edilerek şeffaf plak uygulaması yapılmaktadır. Ümitköy Diş Teli tedavi sürecinde önemli konulardan birisi ise pasif tedavi aşaması olmaktadır. Ümitköy Diş Teli tedavisinden sizlere en iyi hizmet sunmakla birlikte sizlere aktif tedavi sonrasında yakından ilgilenmektedir. Aynı zamanda hastadan çıkarılan diş tellerinden sonra hastanın ilk 1 yıl içerisinde 2-3 ay aralıklarla düzenli olarak dişlerinin kontrolü yapılmaktadır. İlerleyen zamanlarda bu kontroller 3 yılda bir düzenli olarak yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Ümitköy Diş Teli tedavisi sonrası işlem gören hastanın 6 ayda bir pasif tedavi kontrollerinin yapması gerekmektedir. Ümitköy Diş Teli tedavi sonra hastanın süreci aktif ve pasif olmak üzere toplam 5 yılı kapsamaktadır. Ümitköy Diş Teli tedavisi sonrası hastanın pasif sürecinde düzenli olarak kontrollerine gelmesi hastanın diş yapısında olası bir durumdan meydana gelmeye başlayan bozulma gibi durumlarda zaman kaybetmeden kişiye tekrar tel takma durumu olmaktadır. Bu işlem küçük operasyon olarak geçmektedir. Bu durum kliniğin hastaları üzerindeki hassasiyetini göstermekle birlikte diş teli fiyatlarını da etkilemektedir.

Ortodonti

 Diş sağlığı alanında sıklıkla gecen ortodontoloji kavramı ortodonti ile aynı anlamı ifade etmektedir. Ümitköy Diş Teli tedavisi ortodontoloji veya ortodonti branşlarında yapılmaktadır. Ortodonti alanında hastada da görülen uyumsuz diş yapısı ve çarpık diş çene ilişkilerini incelemekle birlikte uygun tedavi uygulamaları belirlenmektedir. Bu alan diş sağlığı kapsamında yer almaktadır. Bu branşta uzmanlaşmış kişilere ise ortodontist unvanı verilmektedir. Ümitköy Diş Teli tedavisinin kişide uygulandığı alan olan ortodonti dişlerin görünümünü iyileştirmek için dişleri düzleştirme tedavisi olarak da ifade edilebilir. Ortodonti bundan 20 yıl öncesinde bilenen bir tedavi olmamakla birlikte günümüz itibari ile Ümitköy Diş Teli oldukça yoğun olarak uygulanmaktadır. Diş kontrolü için Ortodonti son zamanlarda yaygın olarak gülümseme mühendisliği olarak geçmektedir. Ortodonti çocuk, yetişkin gibi her yaş grubunun tercih edebileceği Ümitköy Diş Teli tedavisi kişinin dişlerinde çocukluktan itibaren bozuk çene ve diş yapısının düzeltilmesi olarak başlamaktadır. Ümitköy Diş Teli tedavisi her yaşta muazzam sonuçlar vermektedir. Günümüzde kişiler son derece bakımlı ve güzel bir yüz yapısına önem vermektedirler. Kişinin estetik görünümü kişiyi gerek iş hayatında olsun gerek özel yaşamında olsun kişinin psikolojik sağlığı için önemli bir konu haline gelmiştir. Ümitköy Diş Teli tedavisinde bize başvuruda bulunan hastalarımızın bizden istemiş oldukları tedavileri sorunsuz ve uygun olarak uygulamaktayız. Uygun fiyata diş teli tedavisi uygulamanın yanı sıra sizlere güvenilir ve memnun kalacağınız bir hizmet sunmaktayız. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

DİĞER TEDAVİLERİMİZ