Ümitköy Kanal Tedavisi (Endodonti) ve Diş Çürükleri

Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetini bireylerin diş sinirlerinde ve diş çevresinde ki dokularda meydana gelen problemlerin kanal tedavi yöntemiyle çözülmesidir. Diş çevresinde meydana gelen problemlerden birisi de enfeksiyonlardır. Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetinin amacı hastaların kanal tedavisi ile diş çevrelerine meydana gelen enfeksiyonlardan kurtarmaktır. Ayrıca kanal tedavisi ile diş çevrelerinde oluşan enfeksiyonlar diğer dişlere ulaşmadan çözülmüş olur. Genellikle hastalarına kanal tedaviye ihtiyaç duymalarının sebebi diş çürükleridir. Diş çürüklerinin içinde bazı bakteriler bulunmaktadır. Bu bakterilerinin bazıları dişlere hiçbir zarar vermemektedir. Ancak bazı bakteriler dişin içinde bulunan besinleri parçalamaktadır. Bakterilerin dişin içinde bazı besinleri parçalaması sonucunda zararlı asitler ortaya çıkmaktadır. Bu zararlı asitler dentine ve diş minesine zarar vermektedir. Zararlı bakteriler ve asitler diş sinirlerine kadar olan bölgeye ilerleyebilir ve zarar verebilir. Bu açıdan bakıldığında zararlı bakterilerin diş sinirlerine ulaşmasını engellemek için kanal tedaviye gereksinim olmaktadır. Ümitköy Kanal Tedavisi olarak diş sinirlerinin zarar görmemesi ve zararlı bakterilerin diş sinirlerine zarar vermemesi için uzman hekimlerimiz tarafından bu tedavi hizmetini uygulamaktayız.

Ümitköy Kanal Tedavisi ve Sosyal Hayat

Toplumsal hayat içinde insanlar birçok sorunla karşılaştığı gibi diş sorunları ile de karşılaşabilmektedir. Bireyler iş hayatında ya da toplumsal hayat içinde dişe ya da çene bölgesine darbe alabilir. Bu darbeler dişin içinde bulunan pulpa dokusuna zarar verebilir. Ayrıca diş bölgesine zarar veren bu darbeler dişe giden kan dolaşımına da zarar verebilir. Dişe giden kan dolaşımının zarar görmesi aynı zamanda dişlerde cansızlaşmaya da neden olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetine gereksinim duyulmaktadır. Diş ile ilgili tedavi hizmetlerinden birisi de dolgu işlemidir. Bazı durumlarda dolgu işleminden sonra kanal tedavi hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Dolgu işleminden sonra kanal tedaviye ihtiyaç duyulmasının sebebi dolgu sırasında diş çürüklerinin tam olarak temizlenmemesidir. Dolgu işleminden önce diş çürüklerinin tam olarak temizlenmemesi sonucunda çürükler ilerlemeye devam etmektedir. Bu sebeple Ümitköy Kanal Tedavisi hizmeti ile dolgu sonrası meydana gelen bu sorunları uzman hekimlerimiz ile çözmekteyiz. Bireylerin yaşamış olduğu diş sorunlarından birisi de diş etinde ortaya çıkan problemlerdir. Diş etinden yaşanan sorunların çözümünde de Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetini uzman diş hekimlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Diş eti sorunları dişlerin enfeksiyon kapmasına neden olabilir. Enfeksiyon oluşması diş çevresindeki dokularda kanal tedavisi hizmetine gereksinimi artırmaktadır. Enfeksiyon durumunun kanal tedavisi ile çözüme kavuşturulmazsa zararlı bakteriler diş pulpasına zarar vermektedir. Zararlı bakteriler diş sinirlerinde de sorunlara neden olmaktadır. Ümitköy Kanal Tedavisi hizmeti diş kliniğimizde uygulanarak bütün bu sorunlara çözüm bulmaktadır.

Ümitköy Kanal Tedavisi Fiyatları

Ümitköy Kanal Tedavisi hizmeti ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi fiyatıdır. Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetinde sabit belirli bir ücret yoktur. Kanal tedavisinin fiyatları uygulanan tedavisinin biçimine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca kanal tedavisi uygulanacak diş sayısına göre de fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetinin fiyatlarının açık bir biçimde paylaşılması Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Fiyatlar için diş kliniğimizi ziyaret ederek öğrenebileceğiniz gibi resmi web sitemizde ki telefon numarasından bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ümitköy Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetini uzman diş hekimlerimiz tarafından diş alanında en son teknolojilerle uygulayarak siz değerli hastalarımızın sorunları çözmekteyiz. Kanal tedavisi belirli aşamalardan oluşmaktadır. Kanal tedavisi hizmetine başlamadan önce dişin içinin ve çevresinin temizlenmesi gerekmektedir. Dişin içinde bulunan toksinlerin ve bakterilerinin temizlenmesi kanal tedavisinin başarılı olması için gereklidir. Eğer dişin içinde bulunan toksinler ve bakteriler temizlenmezse vücutta iltihaplanmalar meydana gelebilir. Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetinde önemli olan noktalardan birisi de tedaviye başlanmadan önce hastanın acı çekmemesi dişe anestezi uygulanmasıdır. Kanal tedavisine başlanmadan önce hastanın dolgu olan dişlerinde ki dolgular çıkarılmalıdır. Çürük dişler temizlendikten sonra kök kanal içindeki dokular gerekli olan ekipmanla temizlenir. Yapılan bu işlemler sırasında diş kökünün temiz tutulması gerekmektedir. Diş kökünün temizlenmesi için dezenfektanlar kullanılmaktadır. Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetinde uygulanan tekniklerden birisi de diş röntgeninin çekilmesidir. Diş röntgeninin çekilmesinin sebebi diş kökünün ucuna ulaşılmasıdır. Fakat diş röntgeni hamile kadınlar için bazı zararları olduğu için kullanılmaktadır. Hamile olan kadınlar için Apekslocater isimli cihaz kullanılmaktadır. Uzman diş hekimi kanal tedavisi için diş temizleme işlemini bitirdikten sonra kanalı genişleterek biçimlendirmektedir. Ümitköy Kanal Tedavisi işlemi sadece bir seanstan oluştuğu gibi birçok seanstan da oluşabilmektedir. Seansların sayısının farklı olmasının sebebi dişteki problem ile ilgilidir. Tek seanstan oluşan tedaviler ile birden fazla seanstan oluşan tedavilerde bazı farklılıklar bulunmaktadır. Tek seanstan oluşan tedavilerde öncelikle kanalın içi paperpoint ile kurutulmaktadır. Kurutulma işleminden sonra kanalın içi pat ismi verilen dolgu maddesi ile doldurulmaktadır.

Birden fazla seans ile kanal tedavisi uygulandığı zaman ara seanslarda kök kurutma işlemi sonlandıktan sonra dişlerde enfeksiyon olup olmama durumuna tekrar bakılmaktadır. Eğer dişlerde enfeksiyon varsa dişe içinde kalsiyum bulunan ilaçlar verilerek 10 gün bekletilir. bu problemler çözüldükten sonra tedaviye devan edilerek tedavi sonuca ulaştırılır. Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetimiz boyunca uzman ve tecrübeli diş hekimlerimiz ile siz değerli hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Ümitköy Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır ?

Ümitköy Kanal Tedavisi hizmeti diş eti problemlerinin ciddi olduğu durumlarda uygulanmaktadır. Bu tedavi diş çürüklerinin sinir bölgelerine ulaşmış olması durumunda uygulanmaktadır.

Bireylerin diş ve diş etleri farklı nedenlerden dolayı aşınmış olabilir. Bu aşınmalardan dolayı diş ve diş etleri hassas olabilmektedir. bu durumlarda Ümitköy Kanal Tedavisi hizmeti uygulanmaktadır. Diş tedavi yöntemlerinden birisi de diş teli uygulamasıdır. Diş teli tedavilerinde diş zamanla canlılığını kaybetmektedir. Bu durumlarda da kanal tedavisi uygulanmaktadır. Biz Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetini bu tedavinin bütün aşamalarında uygulamaktayız. Kanal tedavisi sonrasında bireylerin dişlerinde herhangi bir ağrı durumu olmamaktadır. Eğer dişlerde ağrı durumu varsa o zaman o bölgede enfeksiyon durumu bulunmaktadır. Böyle bir durumda tekrar diş kliniğimize gelerek o bölgenin tekrar restore edilmesi işlemini yapabiliriz. Böylelikle ağrı ve enfeksiyondan birey kurtulmuş olmaktadır.

Ümitköy Kanal Tedavisi  hizmetine hangi durumlarda ihtiyaç duyulmaktadır ?

Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetimizi hangi durumlarda uygulanması gerektiğiyle ilgili kliniğimize gelen ya da bize ulaşan hastalarımızı bilgilendirmekteyiz. Bireylerin dişlerinde sıcak ve soğuk hassasiyeti bulunuyorsa bu bireylerin kanal tedavisine ihtiyacı bulunmaktadır. Ayrıca yemeklerden sonra bireylerin dişleri ağrıyorsa kanal tedavisi uygulanmalıdır. Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetinin bu durumların dışında da uygulandığı görülmektedir. Kanal tedavisi diş sinirlerinin öldüğü ve dişlerde renk değişiminin olduğu durumlarda uygulanabilir. Ayrıca bireylerin dişlerinde apse olduğu durumlarda ya da şişlik olduğu durumlarda da kanal tedavisi uygulanarak bu sorunlar çözülebilir. Biz Ümitköy Diş Kliniği olarak Ümitköy Kanal Tedavisi hizmeti ile siz değerli hastalarımızın bu sorunlarını uzman diş hekimlerimiz ile çözmekte ve sizleri sağlığınıza kavuşturmaktayız.

Ümitköy Kanal Tedavisi dikkat edilecek hususlar

Ümitköy Kanal Tedavisi hizmetinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Ümitköy Kanal Tedavisi merkezimiz siz değerli hastalarımızı tedavi öncesi ve sonrası bilgilendirmekteyiz. Bu hususlar şunlardır;

Kanal tedavisi bittikten sonra Anestezinin etkisi geçmeden hiçbir şey yenmemeli ve içilmemelidir. Diş hekiminizin uyarılarına uyulmalıdır.

Kanal tedavisi uygulanırken ya da sonrasında sert ve kabuklu besinler tüketilmemelidir. Bu hususların dışında diş hekiminizin uyarılarına kesinlikle uyulmalıdır. Ümitköy Kanal  Tedavisi hizmeti ile diş sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

DİĞER TEDAVİLERİMİZ