Ümitköy İmplant Tedavisi

Ümitköy İmplant Tedavisi diş kliniğimizin en önemli ve en çok tercih edilen hizmetlerinde birisidir. İmplant tedavisi yönteminde bireylerin eksik ya da kırık dişlerinin yerine vidalar yerleştirilmektedir. Bu yöntem ile hasta sağlıklı bir diş yapısına kavuşmaktadır. İmplant tedavisi ile takılan vidalar ağız içindeki dokulara zarar vermeyen metallerden yapılmaktadır. Bu metaller; titanyum olarak ifade edilmektedir. Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetinin en önemli aşaması titanyum metalinin ağız içinde doku ve kemikle bağlanmasıdır. Bu süreçte hastanın titanyuma karşı alerji göstermemesi önemli olmaktadır. Biz Ümitköy İmplant Tedavisi olarak tedavi sırasında kullandığımız titanyumlar alerjik reaksiyona neden olmazlar. Tedavi sonrasında bu titanyumlar hastanın ağzının bir parçası haline gelmektedir. Titanyumların dayanıklılığı çok yüksektir. Bu tedavi hizmetimiz ile hasta tek dişinin eksik olmasından dolayı diğer dişlerinden vazgeçmek zorunda kalmamaktadır. Ümitköy İmplant Tedavisi ile ağız içine kolayca yerleştirilen titanyumların ağız ve diş sağlığı için diğer tedaviler için de faydası bulunmaktadır. Titanyumlar ağızda tutucu ve protez yapılmasına imkan sağlamaktadır.

Ümitköy İmplant Tedavisi İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Ümitköy İmplant Tedavisi hizmeti ile ilgili sorulan soruların başında hangi yaşlarda bu tedavinin uygulanıp uygulanmayacağıdır. İmplant tedavisi için çocukların kemik gelişiminin tamamlanması gerekmektedir. Yetişkin bireylerde ise hiçbir yaş sınırı bulunmaktadır. Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetinden yararlanmak isteyen hastaların bazı koşullara uygun olması gerekmektedir. Bu koşullar şunlardır;

Hastanın ağız ve diş yapısının iyi olması gerekmektedir,

Tedavi olacak hastanın diş eti sorunu yaşamaması,

Tedavi uygulanacak bölgenin kemik yapısının uygun ve yeterli düzeyde olması gerekmektedir,

Ayrıca hastanın sağlık durumunun olumsuz etkileyecek herhangi bir olumsuzluk durumunun olmaması gerekmektedir.

Sonuç olarak Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetinde yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat çocuk ve gençlerin kemik gelişimini tamamlanması gerekmektedir.

Ümitköy İmplant Tedavisi Hizmetinin Aşamaları

Ümitköy İmplant Tedavisi belirli aşamalardan oluşmaktadır. Tedavinin her aşamasında doğru teşhis ve hızlı müdahale çok önemlidir. Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetinde öncelikle uzman diş hekimleri implant tedavisi öncesi hastayı klinik ve radyografik muayeneden geçirmektedir. Daha sonra ise diş hekimleri hastanın çene yapısının uygun genişlik ve derinliğini inceler. Diş hekimlerinin çene yapısının incelemesinin sebebi implantların yerleştirilmesidir. Ümitköy İmplant Tedavisi hizmeti uygulayan diş hekimlerimiz çene yapısının uygun olması durumunda implant tedaviyi uygulamak için o bölgeye cerrahi müdahale de yapabilmektedir. bu cerrahi müdahalelerden sonra tedavi aşamasına geçilmektedir.

Ümitköy İmplant Tedavisi Hizmeti Nasıl Uygulanır?

Ümitköy İmplant Tedavisi hizmeti belirli aşamalardan oluşmakta ve bu aşamaların her birisi önemlidir. İmplant tedavisinde öncelikle genel sağlık kontrolü ve diş muayenesi yapılmaktadır. Hastanın öncelikle genel tedavisi yapıldıktan sonra eğer durumu uygun ise özel bir röntgen çekilerek dişlerinin durumuna bakılmaktadır. İmplan tedavisinde önemli olan hususlardan birisi de implantın tipi ve uzunluğudur. Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetinde implantın uzunluğuna veya tipine genel olarak diş hekimlerimiz karar vermektedir. bu süreçte implanta ve implantın üzerine yapılacak olan proteze karar verecek diş hekiminin alanında uzman ve deneyim liolması gerekmektedir. Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetinde implantların yerleştirilmesi işlemi lokal anestezi ile yapılmaktadır. İmplant tedavisinin süresi implantların sayısına bağlı olarak değişim göstermektedir. Her bir implant ortalama 1 ya da 1,5 saat sürmektedir. Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetini siz değerli hastalarımıza sunmadan önce sizi tedavi konusunda bilgilendirmekteyiz. Sonrasında ise yukarıda ifade ettiğimiz tedavi aşamalarını uzman ve deneyimli hekimlerimiz ile uygulamaktayız.

Ümitköy İmplant Tedavisi İyileşme Süreci

Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetinden sonra implant iyileşme süreci uzman diş hekimlerimiz tarafından takip edilmektedir. İmplant tedavisinde iyileşme sürecinin takibi önemlidir. İmplant tedavisi bittikten sonra başka bir ifadeyle titanyum diş yerine yerleştirildikten sonra kemikle bütünleşmesi için üzerinden belirli bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Bu süre genellikle 3 ile 6 ay arasında değişmektedir. İmplantın iyileşme sürecinde hastaya geçici olarak protez takılabilir. Protezin takılması diş hekiminin gerekli görmesi durumunda olmaktadır. İmplant tedavisi bittikten sonra hastalar beslenmeleri yapabilirler. Fakat implant olan diş bölgesine fazla baskı yapmadan beslenilmesi daha yerinde olacaktır. Ümitköy İmplant Tedavisi bittikten sonra iyileşme sürecinde diş hekimi hastayı belirli zamanlarda kontrole çağırmaktadır. Diş hekimi hastayı kontrole çağırdığı bazı zamanlarda röntgen de isteyebilir. Biz Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetimizde uzman diş hekimlerimiz tarafından implant tedavisi uygulandıktan sonra hastalarımızı belirli periyotlarla kontrole çağırarak tedavimizin en iyi bir biçimde sonlanmasını sağlamaktayız. Ümitköy İmplant Tedavisi hizmeti genellikle iki aşamadan meydana gelmektedir. Birinci aşama implant parçasının çene kemiğine yerleştirilmesi için kullanılan silindir parçadır. İkinci parçası ise abutment ismini verdiğimiz parçadır. İkinci parçanın görevi protez yapımı için kemik içinde bulunan birinci parçayla uyumlanmasıdır. Birinci parçanın çevresi tamamen sağlıklı bir kemikle çevrelendikten sonra üst yapı yerleştirilmektedir.

Ümitköy İmplant Tedavisi Uygulamasının Yararları Nelerdir?

 Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetinin belirli faydaları bulunmaktadır. Öncelikle implant tedavisi sağlan güvenilir bir tedavidir. İmplant tedavisi rahat bir tedavi olarak ifade edilmektedir. İmplantlar üzerine protezler takılmaktadır. Bu protezler belirli bir zaman sonra gerçek dişlerin yerini almaktadır. İmplant tedavisinde diğer bir uygulama ise eksik dişlerin tamamlanmasıdır. Eksik dişlerin tamamlanması sürecinde sağlıklı dişlere hiçbir işlem uygulanmamaktadır. İmplant tedavisi ile yapılan dişler protezlere göre daha uzun ömürlü olmaktadır. Ümitköy İmplant Tedavisi olarak diş kaybının etkilerinin sadece fizyolojik olmadığını ifade ediyoruz. Bireylerin diş kayıplarının psikolojik etkileri de bulunmaktadır. Ümitköy İmplant Tedavisi hizmeti doğal dişin yerine geçen özel bir uygulamadır. Bu tedavi yöntemi ile diş kayıplarının ortaya çıkardığı bütün sorunlar çözüme kavuşmaktadır.

Ümitköy İmplant Tedavisi Üzerine Yapılan Diş Doğal Diş Gibi Görünür Mü?

Ümitköy İmplant Tedavisi ile ilgili sorulan sorulardan birisi de implant tedavisi ile yapılan diş doğal diş gibi görünüp görünmemesidir. İmplant tedavisi ile uygulanan titanyum kemik ve diş eti altına yerleştirilmektedir. Bu sebeple implant üzerine yapılan dişlerde herhangi bir uyumsuzluk söz konusu değildir. Görünüm ve estetik açıdan da son dönemde ki zirkonyum uygulamaları ile güzel görünmektedir. Ümitköy İmplant Tedavisi hizmeti doğal bir görünüme sahip olmakla birlikte zirkonyum uygulamaları ise dişler güzel bir görünüm sağlamaktadır. Ümitköy İmplant Tedavisi hangi durumlar uygulamasını gerektirir? Ümitköy İmplant Tedavisi hizmeti her durumda uygulanmaktadır. İmplant tedavisinde önemli olan nokta kemik erimelerinin olmaması ve çene kemiğinin hacminin azalmamasıdır. Kemik erimesinin olması veya çene kemiğinin zarar görmesi protezin işlevine engel olmaktadır. Protezin tam olarak görevini yerine getirememesi çiğneme ve konuşmada sorunlar ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu sorunları yaşamamak için Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Ümitköy İmplant Tedavisi Hizmeti Vücut Tarafından Reddedilir Mi?

Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetinde farklı maddeler kullanılmaktadır. fakat genellikle saf titanyum veya titanyum alaşımlarının kullanılması daha iyi sonuçlar vermektedir. Çünkü bu alandaki uzman araştırmacılar ımplant konusu da en iyi maddelerin titanyum olduğu sonucuna ulaşmıştır. biz de Ümitköy İmplant Tedavisi hizmetinde titanyum hammaddesini kullanarak bilimsel araştırmalara uygun hareket ederek siz değerli hastalarımızın sağlığını önemsiyoruz. Ümitköy İmplant Tedavisi hizmeti yukarıda ifade ettiğimiz gibi farklı birçok işlemden meydana gelmektedir. Bu sebeple Ümitköy İmplant Tedavisi fiyatları diğer diş tedavilerinden daha yüksek olabilmektedir. kesin fiyat konusunda kliniğimizi arayarak yada kliniğimize gelip ön muayene olarak kesin bir fiyat alabilirsiniz.

 

 

DİĞER TEDAVİLERİMİZ